Wersje językowe
Walentynki przez cały sezon: top 5 serialowych par
Walentynki przez cały sezon: top 5 serialowych par

Walentynki na co dzień czy od święta? Producenci seriali są w tej kwestii jednomyślni, urządzając bohaterom Walentynki przez całe... sezony! Między romantyczne momenty wplatają perypetie, przez które pary co chwilę znajdują się w opałach. Ale kto powiedział, że będzie łatwo? Tak to już z miłością jest, że przeżywa wzloty i upadki.

czytaj całość »
Jak powstało Halloween?
28.jpg „Cicho wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?” Ten cytat z „Dziadów” autorstwa Mickiewicza świetnie oddaje klimat Halloween - pewnie dlatego, że Halloween to właśnie odkurzone Dziady, czyli słowiańskie święto zaduszne. Dzień, w którym zacierała się granica pomiędzy naszym światem a krainą umarłych, a dobre i złe duchy mogły wędrować wśród żywych to jedno z ważniejszych świąt naszych przodków. Zimny wieczór, świece i strasznie opowieści - brzmi mrocznie, prawda?
czytaj całość »
Niezbędnik każdego grzybiarza
26.jpg Tekst o grzybobraniu na stronie sklepu ze skarpetkami? Naprawdę lubimy Cię zadziwiać. Dzisiaj bierzemy na tapet rzeczy potrzebne wszystkim grzybiarzom. Przyznasz chyba, że ciepłe i przy okazji oryginalnie wyglądające skarpety, zaraz obok dużego koszyka, wygodnych kaloszy i ostrego noża składają się na niezbędnik, bez którego wyprawa do lasu nie ma sensu.
czytaj całość »
Gdzie i dlaczego giną nam skarpetki?
24.jpg

Trudno znaleźć osobę, która nigdy nie zgubiła jednej skarpetki i została z drugą – nieszczęsną i samotną. To zmora, szczególnie gdy przepadnie część naszej ukochanej pary, a nie oszukujmy się – chyba niemal każdy ją ma. Jaka tajemnica tkwi w bezpowrotnym często znikaniu tej części garderoby? Spróbujemy rozwikłać tę zagadkę.

czytaj całość »
W skarpetkach po… bioróżnorodność
22.jpg Weszliśmy w 3. dekadę XXI wieku a liczba ludności na Ziemi przekroczyła już 7,6 miliarda. Codzienne życie stawia przed ludzkością duże wyzwania: wyżywienie populacji, ochrona środowiska, bioróżnorodności oraz zmniejszającej się gwałtownie populacji owadów zapylających, walka z suszą i zanieczyszczeniem środowiska. Co możemy robić my, ludzie mieszkający między Bałtykiem a Tatrami, żeby zmieniać świat? Czasami warto zacząć od czegoś banalnego. (Nie)zwykłe skarpetki we wzory mogą być dobrym pierwszym krokiem w kierunku lepszego.
czytaj całość »
Piątka z organami - o transplantologii i kolorowych skarpetkach
20.jpg

Obecnie na przeszczep czeka ponad 1700 osób. Zdecydowana większość z nich potrzebuje nowej nerki. Wydawać by się mogło, że w skali kraju nie jest to duża liczba. Eksperci podkreślają jednak, iż liczba przeszczepów jest nieproporcjonalnie niska w porównaniu do zapotrzebowania. Mimo, iż 75% Polaków wyraża wolę zostania dawcą, perspektywy dla polskiej transplantologii są pesymistyczne. Na milion mieszkańców przypada jedynie 13 dawców. Wraz z The Organs wypuściliśmy kolorowe skarpetki, w które zbieramy środki dla Dawca.pl na poprawę sytuacji polskiej transplantologii.

czytaj całość »
Kto obchodzi i kogo obchodzi Święto Dziękczynienia?
18.jpg Święto Dziękczynienia to z pewnością najbardziej amerykańskie święto. Zgodnie z tradycją definiuje je zasada 3F - Family, Friends, Food. Postanowiliśmy dodać do niej jeszcze jedno „F.” „F jak Fashion” - w końcu jesteśmy Zooksy, szyjemy kolorowe skarpetki, a w DNA mamy nitkę szaleństwa!
czytaj całość »
Halloween - czy skary powinny być „scary”?
16.jpg „Halloween” - na pierwszy rzut oka i ucha kojarzy się nam ze świętem, które przywędrowało do nas zza oceanu. Niektórzy, po chwili namysłu, sięgają do wiedzy z czasów szkoły średniej i, doznając olśnienia, stwierdzają - „Ej, to przecież pogański zwyczaj, o którym pisał ten… no… Słowacki czy tam Mickiewicz w „Dziadach” - no i elo, kto tu jest mistrz?” A tak serio - wiecie, skąd się wzięło to całe „Halloween” i co mają do tego kolorowe skarpetki?
czytaj całość »
Jej Wysokość - Skarpetka!
12.jpg

Za górami, za lasami, gdzieś pomiędzy szufladami mieszka sobie Waszmość znana - piękna dama! Kolorowa i pogodna, przy tym bywa bardzo modna. Myślisz: co to, wierszem piszą?! A niech wszyscy dziś usłyszą tę historię, ten poradnik, by z Panią żyć w przyjaźni - przed Wami Jej Wysokość - Skarpetka!

czytaj całość »
mixTURY - backstage
8.jpg

Burza mózgów, trudne decyzje, pomysł, projekt, prototyp, testy jakości i... jest! Świeża para skarpetek! Ale to nie koniec - zanim trafi do opakowania i zacznie czekać na Ciebie w naszym sklepie trzeba ją jeszcze pokazać światu ;)

czytaj całość »
Po nitce z Łowicza (film)
6.jpg

Ktoś kiedyś powiedział, że ZOOKSY nie są dla wszystkich, bo żeby je nosić, trzeba mieć zdrowy dystans do wszystkiego, co nas otacza. To właśnie dlatego o każdej serii, o każdym modelu, a wręcz o każdym produkcie stworzyliśmy dedykowana historię, z którą łatwo się utożsamić, bo wywołuje uśmiech i pozytywne skojarzenia. Bawimy się nazwami, kreujemy nasz indywidualny styl, a zamiast oglądać się na konkurencję myślimy nad tym, czego jeszcze nie było.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl