Wersje językowe
Kto obchodzi i kogo obchodzi Święto Dziękczynienia?
18.jpg

Święto Dziękczynienia to z pewnością najbardziej amerykańskie święto. Zgodnie z tradycją definiuje je zasada 3F - Family, Friends, Food. Postanowiliśmy dodać do niej jeszcze jedno „F.” „F jak Fashion” - w końcu jesteśmy Zooksy, szyjemy kolorowe skarpetki, a w DNA mamy nitkę szaleństwa!

Pyszna okazja do ekstrawagancji!

Zgodnie z tradycją Święto Dziękczynienia przypada w czwarty czwartek listopada. Amerykańskie rodziny zasiadają wówczas do stołów, na których królują indyk, ciasto dyniowe, sos żurawinowy, puree ziemniaczane oraz eggnog. Ten ostatni polecamy szczególnie, gdyż to mikstura z alkoholem, którego podobnie jak tańca, nie odmawiamy nigdy :) W smaku jest zbliżony do naszego rodzimego ajerkoniaku, ale… jeśli mamy być szczerzy - za nic w świecie byśmy go nie wymienili na eggnog. Podczas przyjęć, które swoim charakterem przypominają polską wigilię, obowiązują odświętne stroje, do których coraz częściej wkrada się odrobina ekstrawagancji - zarówno kobiety, jak i mężczyźni sięgają po skarpetki nie do pary z motywami znanymi z Thanksgiving Day!

Tradycja rzecz interpretacji!

Musicie wiedzieć, że Święto Dziękczynienia to nic innego jak nasze… staropolskie Dożynki! W Zooksach kochamy tradycję, czego przykładem były kolorowe skarpetki z kogutami, motywami łowickimi czy wycinankowymi, które powstawały w naszej fabryce kilka lat temu. W tym sezonie zdecydowaliśmy się postawić na miksowanie kultur, motywów, faktur czy skojarzeń i sięgnęliśmy po motywy amerykańskie! Tak oto powstały szalone skarpetki - MixTURy Dziękczynienia.

Thanksgiving Thursday I… BLACK FRIDAY!

MixTURY Dziękczynienia idealnie sprawdzą się nie tylko w czwarty czwartek listopada, ale… także i kolejnego dnia! Amerykanie uznali bowiem, że po wielkim żarciu, warto znaleźć motywację do wielkiego poruszenia. A że nic nie zachęca do aktywności jak wyprzedaże, to stworzyli sobie Black Friday! My takie motywacje rozumiemy doskonale, więc już niebawem będzie mogli zamówić sobie skarpetki na prezent ze specjalną, supermodną zniżką. Czekają o… tutaj: MixTURY Dziękczynienia - a że to Święto Dziękczynienia, to dziękujemy Wam za to, że doczytaliście artykuł do końca i życzymy Wam modnych zakupów!


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl